Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulüpler Birliği Toplantısında Görüşülenler
#1
Geçtiğimiz günlerde Hatayspor’un 17 oyuncusu corona virüsü testlerinin pozitif çıkmasıyla birlikte B.B. Erzurumspor ve Ankaragücü maçları ileri tarihe ertelenmişti. Bordo-beyazların yaşadığı bu durumun arkasından Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında konu ele alınarak çeşitli görüşler paylaşıldı. 
Sabah Gazetesi’ne göre toplantıda kulüp temsilcileri üç farklı görüş bildirdiler. Hükmen mağlubiyet tartışmaları da bu toplantı içerisinde konuşulan durumlardan biriydi. Bu 3 farklı görüşten ilki oyuncu listelerinin genişletilerek kulübün daha fazla oyuncuya sahiplik etmesiydi. Diğer görüş ise maç kadrosu kriterinin 14’den 11’e düşürülmesiydi. Son görüş ise 13 oyuncuya düşülmesi halinde hükmen mağlubiyet konusuydu. 
Ali Gültekin bu tartışmalar için görüşlerini belirtti. Takımların tüm sezon için verdikleri mücadelelerde büyük emek olduğunu ve bugün yaşanan durumun herkesin ortak olarak yaşadığı olağanüstü şartlar ve kimsenin isteğine bağlı bir durum olmadığını belirtti. Herkesin bu sürece rağmen en iyi performansını ortaya koymaya çalıştığını ifade ediyor. Bu nedenle kulüplerin bu durumlar nedeniyle hükmen yenik sayılmasını sağlıklı bulmadığını ifade etti. 
Bexbet sitesinde tüm karşılaşmaları ayrıntılarıyla birlikte eş zamanlı takip edebilirsiniz. Bexbet üyelik açarak tüm maçları ve tüm karşılaşmaları zaman kaybetmeden takip etmeye başlayabilirsiniz.
Fatih Doğan ise Sağlık Bakanlığı’nın protokolü açıklanırken 14 günlük karantina üzerine kurulmuştu. Daha sonrasında ise bu işlem 10 güne kadar çekildi. Tedavi olan vatandaşlar 10 gün sonrasında toplum içerisine girebiliyor. Aynı durumun futbolcular için geçerli olmadığını, test pozitif çıktıktan sonra diğer kişiler aksine 14 gün beklemesi gerektiğini söyleyerek bu durumun futbolcular içinde 10 güne indirilmesi gerektiğini söylemektedir. Bu noktada Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin adalete vurgusu ve uygulamadaki beklentileri gayet yerindedir. Açıklamalarında bulundu. 
Bexbet giriş adresinden tüm futbol, basketbol gibi müsabakaların durumlarını ve sonuçlarını canlı olarak takip edebilirsiniz.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)