Sağlık Personeli

Sağlık Bakanlığı son dönemlerde sağlık personeli alımı işlemlerine hız kazandırmıştır. En son atama açıklamasında, güvenlik soruşturması tamamlanan sağlık personellerinin atama yerleri için başvuru yapılması gerektiği açıklandı. 2017/8 başvuruları, 28 Ocak tarihinde başlayarak 6 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Bu alımdaki personellerin tamamı ise ebe ataması olacaktır.

Sağlık Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı 2017/3 alımı ile ataması yapılan sağlık personeli bir süredir bekleyişini sürdürmektedir. Henüz güvenlik soruşturması tamamlanmayan personelin başvuruları da sürekli askıya alındı. Sağlık Bakanlığı tarafın yapılan açıklamada 2017/3 Alımı ile ataması yapılan personelin güvenlik soruşturmasının tamamlandığı belirtildi. Sağlık personeli için göreve başlama duyurusu yayınlandı.

2017/8 Başvuruları Ne Zaman?

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kurulacak komisyonlara, sağlık personelleri başvurularını gerçekleştireceği yönünde açıklama yapıldı. Başvurulan 26 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 6 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Adayların hani ile yerleşti ise o ilin sağlık müdürlüğüne başvuru yapmaları gerekecektir. Personel sağlık şartları değerlendirilerek; sorun olmayanların 7 Şubat 2018 tarihine kadar göreve başlaması gerekir.

www.medisaglik.net