Barrisol tavan veya gergi tavan ile iç mekanlarda güzel bir görüntü ortaya çıkarmak artık çok kolay. Gelişen teknoloji hayatımızın her alanına yenilikler katıyor. Akıllı telefonlar, mobil uygulamalar, baş döndüren teknolojik gelişmeler iç mimaride de kendini göstermektedir. Klasik kartonpiyer veya kaplama uygulamaları da artık demode olmaya başladı.
Artık yeni bir trend hayatımızın her alanında iç mekanlarda kendini gösteriyor. Gergi tavan uygulaması da işte gelecek çağın en popüler uygulamalarından biri olarak arz-ı endam ediyor. Sanırım gelecekte bu uygulama nefes alan, ortamın havasına göre kendine göre şekil alan akıllı bir uygulamaya dönüşecektir. Şuan sadece hayal edilmiş olanın uygulanması şeklinde kendini gösteren gergin tavan ileride akıllı bir uygulama ile hayal gücümüzün sınırlarını zorlayacaktır.
İç mimaride ortamın güzelliğini arttıran gergili tavan, duvarlara veya tavana uygulanmaktadır. Bu uygulama ile istenilen ebatlarda istenilen özelliklerde grafikler mekanla hayat buluyor. İşte gergi tavan bu özelliği ile klasik uygulamaların pabucunu dama atmaya tek başına yetiyor.
Son zamanlarda çevremizde farklı şekillerde streç tavan ile yapışmış mekanları görebiliyoruz. Bu mekanların ortak özelliği ise modern bir tarz ortaya koymaları ve zenginlik ile gösterişi bir arada en mütevazi şekliyle ortaya koymasıdır.

Barisol tavan uygulaması yaptırmak ise oldukça kolay, bunun için doğru bir yöntem belirlemek gerekiyor. Streç tavanın üretimi, tasarımı, montajı profesyoneller ellere bırakılmalıdır.
Açıkçası gergi tavan yapılmış bir ortamın kalitesi ve prestijini başka hiçbir yerde bulmanız mümkün değildir. Kalabalık kitlelerin rağbet ettiği ortamlara derinlik veren, kalabalıkları ötekileştirmeden birlikte fakat kendi ile baş başa bırakan ortamlar oluşturmak gergin tavanın gizli hedefi olarak ortaya çıkmaktadır.
Bu özellik ortama katılan her insan için keyif ve mutluluk veren bir özelliktir. Germeli tavanın uygulandığı bir iç mekanın kalitesi ise zaten tartışılmaz. En kötü tasarım bile gergili tavan uygulaması ile kendini göstermektedir.
Sadece kalabalıkların rağbet ettiği alanlarda değil bireysel yaşam alanlarında da germe tavan kendine yer bulmakta ve mekan sahibin zevkine göre ortamı keyifli bir hale getirmektedir.